Aktualitātes

Izglītības izstādes SKOLA-2017 apmeklējums

  Domājot par nākotnes profesiju,   24.februārī Viļakas Valsts ģimnāzijas 11. un 12.klases izglītojamie, skolotājas L.Bizune, E.Lemešonoka un R.Jeromāne devāmies uz Rīgu, lai apmeklētu starptautisko izglītības izstādi „Skola 2017”.

  Vērojot izstādes ekspozīciju,  jaunieši varēja iegūt informāciju par valsts un privātajām augstskolām, vidusskolām, koledžām, arodskolām, kā arī mācību centriem, valodu kursiem, tālmācību, e-studijām. Pasākuma laikā varēja uzzināt arī par interešu izglītību un iepazīties ar dažādu mācību kursu piedāvājumu, rast iespēju darboties bērnu un jauniešu vasaras nometnēs. Saistoša bija  informācija tiem, kuri ir izlēmuši studēt augstskolās vai mācīties ārvalstīs.  Jaunieši atzīst, ka īpaši noderīga ir iespēja aprunāties ar studentiem, kuri jau mācās  interesējošajā skolā, pārbaudīt savu erudīciju, atbildot uz dažādiem jautājumiem vai pildot atbilstošus  testus.

  Vienlaikus Ķīpsalā notika arī grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”, kurā varēja piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju un  iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām, kā arī “Grāmatu maiņas punktā” mainīties ar citu lasītāju grāmatām.

  Pēc Ķīpsalas izstādes apmeklējuma devāmies uz Rīgas Motormuzeju, kur gides pavadībā vērojām seno spēkratu kolekciju. Muzejs ne tikai vāc, saglabā, pēta, restaurē un popularizē senos spēkratus, muzejs ir arī radoša vieta, kur mācīties. Šeit ikviens, bet īpaši bērni un jaunieši, var apgūt ceļu satiksmes noteikumus, auto, moto, velo būves attīstības vēsturi, kā arī inženiertehniskas zināšanas.

  Visi kā viens bijām sajūsmā par automašīnu bagāto un interesanto vēsturi. Muzejs tiešām ir ļoti moderns un unikāls. Tajā ir patīkama vide, pieejama ikvienam apmeklētājam. Muzejā satikām Restaurācijas nodaļas vadītāju – mūsu novadnieku Gunāru Dortānu, kurš savulaik mācījies Viļakas vidusskolā.

Viļakas Valsts ģimnāzijas 11.c klases skolniece Laila Milakne