Aktualitātes

Viļakas Valsts ģimnāzija apciemo Alūksni

21. decembrī Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņi un pedagogi, projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, devās ekskursijā uz Alūksni.

Pirmā pietura skolēniem bija Alūksnes Bānīša stacijā, kur izveidota mūsdienīga, interaktīva ekspozīcija par Bānīša vēsturi, mūsdienām un šaursliežu dzelzceļa kultūrvēsturisko nozīmību. Skolēniem pašiem bija iespēja izpētīt un izmēģināt muzeja daudzveidīgo piedāvājumu un darbojoties uzzināt, kas tad īsti ir Alūksnes Bānītis un ko tas nozīmē vietējiem iedzīvotājiem.

Tālāk VVģ devās uz Alūksnes Jauno pili, kur apmeklētājus laipni gaida privātais dabas muzejs „Vides labirints”. Muzeja vitrīnās izkārtoti brīnišķīgi dabas mākslas darbi – gliemežvāki, kukaiņi, putni un dārgumi no zemes dzīlēm – minerāli un ieži. Taču vislielāko pārsteigumu sagādāja muzejā aplūkojamā fluorescento minerālu kolekcija, kas ir viena no lielākajām Eiropā. Gaismas un mūzikas šovs, ko iespējams aplūkot tikai Alūksnes dabas muzejā, patiesi liek aizrauties elpai!

Pēc dabas muzeja apmeklējuma pa ziemīgi sniegotiem ceļiem autobuss skolēnus aizveda uz Uģa Puzuļa keramikas darbnīcu „Racupkalns” gleznainā mežu ielokā, pašā Alūksnes pievārtē. Darbnīcā jauniešiem bija iespēja ne tikai redzēt īstu keramiķi darbībā, bet arī aplūkot lielo keramikas cepli un pat izveidot un apgleznot pašiem savu keramikas izstrādājumu – Alūksnes ezera zivi.

Lai arī pēc daudzajām un dažādajām aktivitātēm visi bija saguruši, jaunieši atzīst, ka diena bija izdevusies un brauciens uz Alūksni vēl ilgi paliks patīkamā atmiņā.

 

Evita Zaremba-Krīgere, VVģ ārpusklases pasākumu organizatore,

Foto: S. Bondare, E. Zaremba-Krīgere